В среща от днешния 3 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан постигнаха убедителна победа като домакин над Рилски спортист Самоков с 3-0. Те надиграха категорично своя съперник, доминираха изцяло, особено през второто полувреме и имаха възможност да спечелят с още по-изразителен резултат.

Гостите първи имаха възможност за гол още в самото начало на мача, но не можаха да се възползват и това бе единствената им голова ситуация в мача. Постепено балканци упражниха контрол върху събитията на терена, но  стигнаха до попадение в 44-та минута. Ангел Ангелов направи страхотен демараж, елиминирайки двама съперници, пусна отличен пас към Петко Петков и голмайсторът бе безпощаден срещу отбора, за който игра три сезона, преди миналия да премине в ЦСКА 1948.

Домакините направиха 2-0, след като в 57-та минута Петко Петков подаде точно в наказателното поле и Георги Кременлиев с глава прати топката зад вратаря.

Изигралият силен мач Ангел Ангелов отбеляза третия гол, завършвайки в 68-та минута по чудесен начин бърза четириходова комбинация на домакините. В дъното три отбора са без точка - Банско, Велбъжд и Левски Чепинци.

След третия кръг Балкан е на осмо място единствен с 6 точки и голова разлика 7-4. Пред него 7 отбора са с по 7 точки - Вихрен, Етрополе, Ихтиман, Кюстендил, Марек, Оборище и Беласица.

В отаналите мачове от този 3 кръг: Сливнишки герой - Чавдар Етрополе 0-3, Кюстендил - Марек 0-0, Ботев Ихтиман - Банско 3-0, Оборище - Левски Чепинци 4-1, Вихрен - Перун Кресна 2-1, Беласица - Гранит Владая 3-1, Пирин Разлог - Пирин ГД 1-1, Надежда Доброславци - Велбъжд 3-1.

В следващия 4 кръг на 29 август, събота от 18.00 ч. в Етрополе е регионалното дерби между Чавдар и Балкан.