Баскетболистите на Балкан постигнаха изключително труден успех при днешното си гостуване на Черно море Тича. Те успяха да спечелят само с 3 точки разлика - 88-85 (32-23, 18-23, 19-18, 19-21).

Крайно оспорвани бяха последните минути на мача.  След третата четвъртина Балкан водеше с 69-65.  Само за минута и половина след началото на последната обаче домакините направиха серия от 7-2 и изравниха 71-71. В 35-та Балкан поведе със 76-75, но варненци излязоха напред в резултата с 80-78 при оставащи до края 1 минута и 17 секунди.

Последва тайм-аут за Балкан и тройка на Павлин Иванов за 81-80 за Балкан. Аверил Ъгба обаче взе борбата и вкара за 82-81 за Черно море 39 секунди преди края. Неуспешен пробив на Дипларос бе последван от нов кош за домакините за 84-81 в тяхна полза. Отново Павлин Иванов показа снайперските си възможности и отбеляза тройка за 84-84, когато оставаха 14 секунди. Варненци се замотаха в оставащото време, Балкан направи бърза атака и Николай Грозев вкара за 86-84 за Балкан.

Ъгба бе фаулиран и вкара само един наказателен удар при оставащи 7 секунди. След това бе извършено нарушение срещу Илиян Пищиков, младокът хладнокръвно вкара и двата фаула и в трите секунди до края Черно море нямаше решение. Черно море Тича - Балкан 85-88.

Павлин Иванов стана топреализатор за Балкан с 25 точки. Той вкара 5 тройки от 10 опита, като особено убийствени за домакините бяха последните две. Освен това той има и 5 завършващи подавания. С дабъл-дабъл от 19 точки и 13 борби и най-висок коефициент е Мануел Суарес, въпреки шестте му грешки. Много силно игра и Николай Грозев, вкарал 15 точки. Близо до дабъл-дабъл бе и Никос Дипларос - той има 9 точки и 9 асистенции, както и 7 борби. Със 7 точки е Илиян Пищиков, 6 има Димитър Димитров, с 4 е Димитър Маринчешки, 3 добави Константин Тошков.

За Черно море най-резултатни бяха двамата американци. Тач Ънру реализира 26 точки, от които 16 през първото полувреме. С 20 точки и 12 борби е Аверил Ъгба.

Варненци бяха близо до изненадата, но балканци успяха да ги надхитрят. Изненадата дойде от Ямбол, където домакините нанесоха първо поражение на лидера Рилски спортист с 86-80.

В Бургас Черноморец надви ЦСКА с 91-72, а Берое срази като домакин Левски със 78-71