Днес в Арена Ботевград в среща от 3 кръг на НБЛ Балкан постигна изключително труден успех над гостуващия Черно море Тича. Резултатът от мача е  86-80 (26-19, 14-28, 17-19, 29-14).

Домакините взеха първата част с 26-19. През втората и третата части обаче с недобра защита и доста грешки в нападение позволиха на своите съперници да контролират развоя на срещата. На полувремето варненци имаха аванс от 7 точки - 47-40, а след третата четвъртина водеха с 9 разлика -  66-57.

Едва в последния период баскетболистите на Балкан намериха своя ритъм, въпреки че гостите от Черно море даваха сериозен отпор.  Четири минути преди края те прдължаваха да водятх - 76-74, Балкан изравни 77-77 при оставащи 3 минути и 11 секунди. След това поведе с 1 точка 81-80 , когато оставаха 1 и 11 секунди, 44 секунди преди края дръпнаха с 84-80 и победиха.

Над всички за Балкан бе капитанът Димитър Димитров с 24 точки и стрелба 8 от 16.  С 13 точки е Девин Харис, който има и 6 борби и 6 асистенции. Николай Грозев отбеляза 12 точки.  С по 7 са Мартин Сотиров и Малик Топин, по 5 вкараха Георги Герганов и Михаил Гавазов, с 4 е Диксън.