В първия мач след подновяване на първенството на Югозападната трета лига футболистите на Балкан бяха домакини на  Пирин Гоце Делчев. И постигнаха победа с 2-0, което ги приближава още повече до оставане в първата петица.

Макар и последни в класирането - но  с нов треньор - Петър Златинов, гостите започнаха сравнително стабилно, прибрани в собствената си половина. Балканци обаче бяха по-активните  и между 28-та и 33-та минута имаха три положения, при които топката като по чудо не влетя във вратата на Пирин.

Балкан започна мощно второто полувреме. В 58-та минута след отлична атака Здравко Атанасов улучи страничния стълб. Само три минути по-късно, при една идентична атака, този път капитанът бе точен за 1-0. Впрочем той пострада лошо още в 19-та минута, когато бе фаулиран и се оказа, че носът му е счупен, но той пожела да остане на игрището.

Домакините продължиха да нападат и в 86-та минута вкараха втори гол. Точен с глава бе Иван Алексиeв, който засече мощно топката след изпълнение на пряк свободен удар.

Балкан запази третото място, има 34 точки . С 3 по-малко е четвъртият Сливнишки герой, с 26 на пето място е дубълът на Славия.

В другите мачове: Сливнишки герой - Славия II 1-1, Ботев Ихтиман - Марек 0-2, Левски Раковски - Чавдар Етрополе 1-2, Септември II - Банско 2-1.

В следващия кръг другата събота Балкан по програма почива.