Днес в първата си контролна среща националният отбор на България - юноши до 18 години, спечели срещу Великобритания с 64-58 (19-11, 10-12, 22-16, 13-19). Утре, отново в Арена Ботевград, двете формации ще се срещнат отново от 17.00 ч.

Младите ни национали започнаха с 9-0 и 11-2 до 5-та минута, като всички 11 точки реализира Момчил Кадиев. Три минути след началото на втората четвъртина съперникът им се доближи само до 1 точка - 19-18, но нашите спечелиха полувремето с 29-23.

След почивката младите българи играха по-добре и натрупаха двуцифрена преднина, като третата четвъртина завърщи при 51-39 в тяхна полза. В 33-та минута разликата стигна до 17 точки - 57-40, но след това допуснаха серия от 0-8 и пет минути преди края разликата вече бе само 6 - 58-42.  До края играта продължи да бъде оспорвана, като България успя да спечели с 64-58 първата си проверка.

Най-резултатен за нашите национали бе Момчил Кадиев  с 15 точки, той има и 6 борби.  С 12 точки и 7 овладени топки е Деян Колев. Стефан Михайлов реализира 11 точки, с 10 е Александър Гавалюгов. За Великобритания с 11 точки е Недас Чолевинскас, с 10 е Латрел Дейвис.