Тази вечер в мач от група А на турнира за Купата на ФИБА Европа унгарският Алба Фехервар се наложи като домакин над Спортинг Лисабон след петминутно продължение със  106-102 (28-18, 18-31, 26-15, 21-29, 13-9).

Цифрите в скобите реално указват за това колко оспорван бе двубоят в залата в Секешфехервар. Унгарците имаха 10 точки аванс след първата четвъртина, но на полувремето той вече бе в полза на Спортинг - 49-46.  Силна трета част на АЛБА отново обърна резултата в полза на домакините, но в последния период португалският тим стина до равенство 93-93 и в последната атака дори пропусна да си осигури успеха.

В петминутното продължение по-настойчиви бяха домакините от АЛБА. Въпреки че минута преди края му резултатът бе равен - 102-102, в оставащото време те успяха да вкарат четири точки и да заслужат победата със 106-102.

Във временното класиране начело е Балкан с 2 победи в двата изиграни мача,  Спортинг и АЛБА са с по една победа и 2 загуби. Което означава, че и трите тима имат шансове да продължат напред.

Другата сряда - 15 ноември, Балкан е домакин на АЛБА Фехервар и победа в тази среща го класира за по-нататъшната фаза на турнира. В последния си мач на 22 ноември Балкан гостува на Спортинг.

За Спортинг  с 25 точки е канадецът Екиор. Бившият играч на Балкан Сияни Чеймбърс вкара за победителите 27 точки, той има 5 тройки и е с 8 борби и 6 асистенции.  С 23 точки и 16 борби е Барнет, Давид Войвода вщкара 20 точки. За спортинг с 27 токи и 10 борби е Рон Къри.