Тази вечер във втория си мач от група К баскетболистите на Балкан отстъпиха при гостуването си на Гьотинген със 76-70 (22-17, 20-14, 17-22, 17-17).  Въпреки че бяха бе двамата американски гардове Харис и Диксън ,които не можаха да заминат за Германия, баскетболистите на Балкан се представиха изключително добре и дори имаха шанс за победа.

Домакините взеха първите две части и на полувремето имаха двуцифрена преднина от 11 точки - 42-31. След почивката обаче  зеленобелите заиграха доста по-агресивно. Спечелиха третата четвъртина с 22-17 и след нея изоставаха само с 6 разлика - 59-53. Продължиха с добрата си игра и в последната част.  Когато бяха изминали две минути от нея, те се доближиха до 2 точки - 61-59.  А три минути преди края изравниха 63-63.  Загубиха обаче лесни топки и съперникът им поведе с 69-65. Балканци отново намалиха изоставането си само до 2 точки при 69-67. Но отново не можаха да направят обрат и отстъпиха със 76-70.

Трима от Балкан отбелязаха по 13 точки - Йордан Минчев, който направи и дабъл-дабъл с 10 борби, Йонас Бергстед и Мартин Сотиров. С по 8 точки са Илиян Пищиков и Георги Герганов, със 7 е Николай Грозев, по 4 вкараха Димитър Димитров и Карл Йохан Липс.

За Грьонинген най-резултатен с 18 точки е Убоя Гибсън, 12 вкара латвийският център Карлис Шилинс.

В другия мач от група К Порто отстъпи като домакин на Билбао Баскет със 72-75 (23-17, 20-16, 12-27, 17-15). Шарлон Клооф бе най-резултатен за домакините с 22 точки, за Билбао 18 отбеляза Адам Смит.