Баскетболният отбор на "Балкан" е със стопроцентов успех в деветте си мача от втора дивизия, или, както се нарича сега, "А" група. Последната си победа "зелените" постигнаха тази вечер като домакини на НСА.

Подобно на всички мачове досега, с изключение на първия в Бургас, липсваше каквато и да е интрига. През първите 10 минути "зелените" вкараха 39 точки, като позволиха на своите съперници да отбележат само 6. На полувремето резултатът бе 68-21, а след третата част разриката достигна 62 точки - 94-32

Въпреки предизвестения изход, играчите на Георги Младенов не показаха и следа от несериозно отношение. И в десетки случаи демонстрираха най-доброто от баскетболната игра, заради която милиони пълнят залите по света. Имаше майсторски асистенции, страхотни забивки, атрактивни чадъри. В защита "балканци" допуснаха само 47 точки, самите те отбелязаха 119. За онези, които ги мързи да смятат, разликата е 72 точки.
Атанас Радев има 100 % за 2 точки - 11-11, 10 борби и 7 асистенции. Ако бе играл повече от 25 минути, щеше да завърши с трипъл-дабъл. Само 1 борба не стигна на Кирил Райков за дабъл-дабъл. С 25 точки е и Мартин Хорозов, а Ценко Наков освен 16 точки подаде и 10 завършващи паса.

За НСА ботевградчанинът Иван Петков бе втори по резултатност с 11 точки.

Балкан НСА 119-47 (39-6, 29-15, 26-11, 25-15)

Балкан: Наков 16, Хорозов 25, Лилов 16, Радев 22, Райков 25 (Маринов, Иванов 7, Дончев 6, Вутов 2, Евстатиев)

НСА: Томов 12, Алипиев 7, Петков 11, Йоргов 2, Спасов 3 (Касъров 2, Христов 7, Диков, Велчев)

Снимка: Кръстев