Българският гимнастик Йордан Йовчев спечели титлата в 24-то издание на Международния турнир по спортна гимнастика "Memorial Arthur Gander" в швейцарския крад Киасо.

Най-добрият ни състезател в този спорт завоюва първото място в многобоя при мъжете с общ сбор от 61,850 точки, предаде Агенция "Фокус".

Втори се нареди Дмитри Карбаненко от Франция с 61,050, а трети се класира представителят на домакините Клаудио Капели, който получи 60,150.

Според регламента на надпреварата, при мъжете се играе по избор на четири от шестте уреда, а при жените - на три от четирите уреда. Йовчев спечели златен медал на халки с 16,000 точки и сребро на земя с 15,250 точки, а златото бе за бразилеца Даниеле Иполито с 15,850.

Българският състезател се нареди на четвърто място на успоредка с 14,950 точки, на прескок пък остана пети с 15,650 точки.