Тази вечер кадетите на "Балкан" постигнаха втората си победа на финалния турнир, който започна в понеделник в Ботевград. Те успяха да се наложат над връстниците си от Видин с 9 точки разлика - 79-70.

На полувремето избраниците на треньора Лъчезар Диков имаха аванс от 14 точки - 44-30. В третата част обаче играха доста слабо - с мнвого слаба защита и ялова стрелба. Възпитаниците на Красимир Генов  спечелиха частта с 23-11 и преди решителната четвърта аст изоставаха само с 2 точки - 55-53. до средата на тази четвъртина обаче "зелените" отново дръпнаха с 10 точки и запазиха тази разлика до края.

Играчите ан "Балкан" бяха трагични в борбата под двата коша - видинчани овладяха близо два пъти повече топки - 42, срещу само 22  за домакините.  Момчетата от дунавския град им отраднаха цели 11 пъти топката, а "балканци" се надпреварваха да правят грешки - цели 18.

Мартин Вутов отбеляза най-много точки - 22, със 17 е Иван Руньов, с 12 - Венци Стоев, с 11 - Преслав Петков. Ако играят така, както срещу "Видабаскет", обаче, не ги чака нищо добро утре срещу солидния и изключително мотивиран тим на бургаския "Делфин", да не говорим за петъчната среща с "Левски".