Страхотна драма се разигра на стадион "Николай Кръстев - Шулц" в Бобов дол на мача Миньор и Пирин. Двама футболисти на домакините напуснаха терена разгневени малко преди края на мача. Те дори захвърлиха фланелките си.

Играчите обявиха част от съотборниците си за продажници
след като Пирин поведе с 2:1 в 88-ата мин. Към интифадата се включи и част от публиката. Някои от обвинените пък отвърнаха, че след като 3 месеца не са взимали заплати и премии, нямат право да им правят ревизия на играта. Виждайки ситуацията на терена, реферът побърза да свири край на мача. Скандалите продължиха с пълна сила. Гневът на футболистите от Миньор се прехвърли към боса им Валери Радлев.
Той обаче се бе покрил като мишка в съблекалнята

Пирин (Бл) пък продължи победния си ход в Югозападната "В" група. Тимът все пак открадна 2:1 от местния Миньор. Гостите играха 80 мин с човек по-малко, след като още в 7-ата Димитър Треновски бе изгонен. Залогът в този мач бе голям, след като конкурентът Балкан бе осигурил висока премия за евентуална победа над Пирин.

Домакините започнаха мача на кръв и още във 2-ата мин Цветков нацели страничната греда на Пирин. Малко по-късно зелените награбиха рефера Маринов за червения картон, който според тях бил несъществуващ. До почивката Пирин направи няколко фрапантни пропуска. Едва в 55-ата минута гостите се отпушиха след красив гол на Делев с глава. Съвсем изненадващо в 80-ата мин Антон Цветков изравни. Крайното 2:1 бе фиксирано в 88-ата минута отново от Делев