Баскетболният отбор на Балкан - юноши старша възраст, започна своето участие в новосформираната "А" група в тази възраст с два успеха и едно поражение. Първият турнир от тази надпревара бе проведен в събота и неделя във Варна.

Именно насред морската ни столица в първия ден на турнира бе регионалното дерби между Балкан и правешкия Сити Юнивърсити. Играчите на треньора Лъчезар Диков не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и постигнаха победа с 24 точки разлика - 94-70, в отделните части 25-14, 16-23, 32-18, 21-15. Отличен мач изигра Огнян Коцев който бе най-ефективен от "Балкан", постигна дабъл-дабъл с отбелязаните 17 точки и овладени 14 орби. Иван Руньов бе втори по резултатност с 19 точки, Пламен Дончев вкара 17, Мартин Вутов завърши с 11. За отбелязване е, че тимът на Балкан има 22 асистенции срещу само 2 на павчани, нашите пресякоха 21 паса срещу 10 за Сити Юнивърсити.

Балкан постигна победа и във втория си мач, игран днес сутринта. Те се наложиха над "Ямбол" с 85-67, но разликата от 18 точки подвежсда за развитието на срещата. Зелените успяха да прекършан своите съперници едва в последната четвъртина, която спечелиха с 21-6. В останалите 3 резултатите са 25-21, 29-22, 10-18. Приносът на основната петица е почти равномерен - Мартин Вутов е с 20 точки, Пламен Дончев с 20, Венци Стоев има 15, Иван Руньов - 12, Огнян Коцев е с 8. Голямо бе превъзходството на нашите момчета в откраднатите топки - 20 срещу само 8 за ямболския тим.

В третата си среща обаче Балкан отстъпи на домакините от Черно море , които по-рано  паднаха от Сити Юнивърсити след тотално подценяване на отбора от Правец, само с 3 точки разлика - 88-91. Мачът бе равностоет през всичките 40 минути, за което свидетелства движението на резултата в първите три части - 20-22, 24-23 и 25-22, като балканци загубиха в последните 50 секунди. Този път най-много точки отбеляза Венци Стоев - 20, с една по-малко е артин Вутов, Иван Руньов е със 17, Пламен Дончев - 13, Огнян Коцев - 7.