В късния мач от кръга на НБЛ Евроинс Черно море надигра тотално Балкан в собствената му зала и го разгроми с 96-73. Нещо не дотам обяснимо, като се има предвид изразителната победа на зелените само три дни по-рано  като гости на Черноморец сд 95-68.

Превъзходството на моряците бе очевидно още от самото начало в една вихрена и много резултатна първа четвъртина, завършила 29-26 за гостуващия тим. Още в тези първи десет минути се видя, че защитата на Балкан не издържаше на бързите действия на варненци. Основният проблем идваше от плеймейкъра Димитър Мираковски. И през втората част, въпреки опитите им, домакините не можаха да прекъснат връзката между македонския национал и останалите баскетболисти на Черно море.

Всичко рухна още в началото на третата четвъртина. Две минути след началото й разликата стана двуцифрена - 51-41, а след още пет набъбна на 20 точки - 46-66 в 26-та минута. От този момент нататък мачът единствено се доиграваше.  Безпомощността на домакините доведе преднината на варненци до 30 точки - 90-60 в 34-та минута, когато влязоха резервите и до края оформиха крайното 96-73 за Евроинс Черно море.

Какво стана с Балкан в този мач трябва да си отговорят треньорите и самите играчи. Още повече че с тази игра може да се отдалечат доста от изглеждащото им почти сигурно трето място след редовния сезон. Още във вторник им предстои тежко гостуване на "Ямбол", а другата събота приемат "Левски".

Мираковски отбеляза 20 точки и подаде 6 завършващи подавания. Много силен мач изигра Тихомир Желев. Младокът е с най-висок коефициент с вкараните от него 17 точки, осемте му борби и седемте му асистенции, той отбеляза 4 тройки само през първото полувреме.С 18 точки е Янев, с 14 - Хрисимир Димитров, с 10 - Гари Уеър.

За Балкан най-много вкара Иван Лилов - 15 точки, с по 14 са Бозов и Мартин Маринов.

Снимка: Любо Г. Лилов