Отборът на Берое вчера спечели историческата за отбора първа Купа на България в неговата история. Старозагорци триумфираха с 1:0 срещу Черноморец (Поморие) след гол в 92-ата минута на Георги Андонов.
Попадението падна след груба грешка в центъра на защитата на младия тим от Поморие в момент, в който двубоят отиваше към продължения. Реферът Николай Йорданов пък бе дал само една минута продължение.
Така Берое успя да прекъсне черната традиция и след петия опит триумфира във второто по-значимост състезание в България.
В началото на следващия сезон те ще се борят с Литекс за Суперкупата на България и ще участват в квалификациите за Лига Европа.
Младите футболисти на Петър Хубчев пък заслужиха уважение с представянето си, като на два или три пъти можеха да поведат в резултата, с което мачът да тръгне към съвсем друг развой.
ЧЕРНОМОРЕЦ: Георгиев, Коев, Велков, Костадинов, Митев, Ц.Филипов (90-В.Филипов), Манев, Чакъров (89-Г.Димов), П.Димов, Пехливанов, Орачев
БЕРОЕ: Пейков, Илиев, Иванов, Бачев, Атанасов (46-Тодоров), Костадинов, Генчев (71-Станков), Жеков, Писаров, Атанасов, Андонов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Костадинов (Ч)
СЪДИЯ: Николай Йорданов
СТАДИОН: Градски, Ловеч