Два отбора от Б група елиминираха своите съперници от елита на българския шампионат в днешните1/4 финални мачове за Купата на България, а ЦСКА бе отстранен от Берое.

Първата бомба хвърли Черноморец Поморие, който като домакин победи Миньор Перник с 2-0 с голове на Пехливанов и Петков през второто полувреме.

ЦСКА опроверга правилото, че при смяна на треньора отборът играе по-добре в първите няколко мача. Ден след като румънецът Йон Андоне напусна, в Стара Загора червените бяха надиграни от Берое с 1-0 с гол на Писаров в 73-та минута.

Третата сензация сътвориха нашите комшии от Чавдар Етрополе. Те отстраниха Славия в 4-2 след изпълнение на дузпи, като в редовното време не можаха да си отбележат гол. Попара и Николай Петров пропуснаха за белите, докато етрополци бяха безпогрешни.