Срещата се проведе на стадион "Искър" в Самоков и започна с едноминутно мълчание в памет на починалия президент на Рилски Спортист Юри Галев.
Наставникът на "белите" Емил Велев заложи на два различни състава за двете полувремена, като през първото полувреме Колев откри резултата, а през второто Пеев и Илиев се разписаха.
Двубоят започна с излишно груба игра от страна Чавдар, след като Галин Иванов бе фаулиран на дъгата на наказателното поле. Последва пряк свободен удар, но Тодор Колев пропиля шанса и стреля в стената.
Малко преди това пък Алберони можеше да открие, но Яначков парира мощния му удар.
В крайна сметка в 29-ата минута Симеон Мечев центрира в наказателното поле на Чавдар, последва меле и от близко разстояние Тодор Колев мушна топката за 1:0.
След почивката "белите" излязоха със съвсем различен състав, но продължиха да доминират и логично в 63-ата минута падна и второ попадение, но не и без помощта на късмета. Пеев центрира в наказателното поле, топката удари гърба на Пиргов и влезе в мрежата на Яначков.
Крайното 3:0 бе оформено от Илия Илиев в 87-ата минута, след като засече остро центриране на Рангелов в пеналтерията.
Източник: gol.bg