Коби Брайънт се наслади на всяка минута прекарана в „Медисън Скуеър Гардън”, най-малкото заради победата на неговия ЛА Лейкърс над Ню Йорк с 95:90. По-сладко за мегазвездата на американския баскетбол обаче бе отбелязването на своята 20-хилядна точка, което директно го изпрати в историята на НБА. Брайънт реализира 39 точки за успеха на „езерняците”, и стана най-младият играч, достигнал 20 000 точки в кариерата си. Той бе на точно 29 години и 122 дни в момента, в който вкара тройка в началото на третата четвърт и счупи рекорда. „Винаги обичам да играя в тази зала, точка,” коментира Брайънт. „Миналата година нямах тази възможност и бях разочарован. Това е любимото ми място за игра, така че съм щастлив и спокоен, че играх тази вечер.” Преди Брайънт, който бе наказан миналата година при визитата на Лейкърс в Ню Йорк, до историческите 20000 точки са достигали, преди да навършат 30-годишна възраст, единствено легендите Уилт Чембърлейн (на 29 год. 134 дни) и Майкъл Джордън (29 год. 326 дни). Победата не бе трудна за Лейкърс, въпреки че в последните минути домакините успяха да съкратят пасива си от 25 точки до само една. „Езерняците” се прибират от обиколката си с 3 успеха и една загуба, а в четвъртък приемат Финикс в Ел Ей. За Ню Йорк най-резултатен бе Джамал Крауфорд с 31 точки, но за Никс не игра отново Стефон Марбъри. Тимът вече има осем поражения в последните си 10 мача. Феновете в „Медисън Скуеър Гардън” дори аплодираха звездата на гостите Коби Брайънт на моменти, вместо собствените си любимци. Останалите резултати от тази нощ: Сакраменто — Денвър 105:106 (31:23, 35:28, 21:26, 18:29) Бостън — Орландо 103:91 (27:21, 22:21, 29:22, 25:27) Кливлънд — Голдън Стейт 96:105 (22:38, 28:25, 17:28, 29:14) Детройт — Хюстън 94:82 (25:22, 26:22, 27:16, 16:22)