В контрола, играна днес в Ботевград, Балкан победи Стяуа Букурещ със 78-70 (23-23, 17-16, 14-16, 24-15). Мачът бе оспорван до самия му край. Най-голямата разлика, с която се откъснаха гостите, бе 7 точки в началото на  втората част, зелените постигнаха успеха с по-добра игра в последната четвъртина. Пет минути преди края те поведоха със 7 точки и до края неутрализираха опитите за обрат на своите съперници.

Четирима от Балкан завършиха с двуцифрени точкови показатели. Йордан Бозов реализира 15 точки, с по 14 са двамата америанци Дуейн Мортън и Джош Гонър, Крум Дойчинов отбеляза 13. С 5 е Димитър Филипов, който през второто полувреме имяше голям дял за опазването на най-добрия реализатор на Стяуа - дошлият от БК Одеса гард Джером Коулман, който  през първото полувреме вкара 5 тройки и общо 17 точки, второто отбеляза само 2. Центърът на румънския тим Вирджил Станеску завърши с 13 точки, с 10 е сърбинят Урош Лучич.

Тимът на Стяуа, чийто треньор е хърватинът Тео Чизмич - бивш съотборник на Тони Кукоч в Югопластика, завърши на шесто място в редовния сезон на първенството на Румъния. През лятото обаче смени почти целия състав, привлече трима нови американци, сърбина Лучич и няколко румънци, и има намерение да играе водеща роля в румънската лига.