Днес футболният отбор на Балкан постигна победа при гостуването си на предпоследния Авангард Бачево с 2-1 в мач от 23 кръг на Югозападната В група. На стадиона в Разлог, където Авангард играе мачовете си, домакините поведоха в резултата с гол в 16-та минута. До края на полувремето обаче балканци направиха пълен обрат, като отбелязаха при идентични положения.

В 30-та минута Кръсто Иванов засече с глава подаване от корнер и изравни. В самия край на първите 45 минути Йонко Пейков отново с глава и отново след ъглов удар изведе Балкан напред за 2-1.

През второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, а зелените изпуснаха поне пет чисти положения за гол.

Германея - Хебър Пазарджик 5-0

Въпреки победата, Балкан остана на 11-то място във временното класиранес 34 точки, колкото има и десетият Бенковски Пазарджик, който е следващият съперник ан зелените. Мачът помежду им е в Ботевград тази сряда, 16 март от 15.00 ч.