В днешния междинен 24 кръг от първенството на Югозападната В група Балкан завърши наравно - 1-1, като домакин на Бенковски Пазарджик. Преди тази среща двата отбора бяха с равен брой точки - по 34, с които заемаха съответно 10-тото и 11-тото място във временното класиране, като нашите са с мач по-малко.

Още от самото начало на срещата на стадион Христо Ботев стана ясно, че гостите от Пазадржик не са дошли нито за равен, нито да се предадат. След равностойно първо полувреме те първи успяха да отбележат гол. В 54-та минута техният таран Димитър Стоянов надскочи защитата на Балкан и с глава отрки резултата.

Само три минути след това обаче балканци изравниха. След една много добра атака, започнала с отличен пас на Здравко Атанасов към Цветан Зарев на десния фланг, последният изсипа топката в наказателното поле, където Кръстьо Иванов изпревари всички и отново с глава направи 1.-1.
Още при следващата атака  домакините можеха да стигнат до пълен обрат. Иван Георгиев се озова пред вратата на Бенковски, но от трудна позиция ударът му мина буквално на няколко сантиметра от страничната греда.

До края и двата отбора търсеха победата, но така и не можаха да се преодолеят и равенството в тази среща като че ли изглежда най-справедливо.

Другите резултати: Сл. герой - Авангард 5-0, Левски ЕП - Перун 1-3, Велбъжд - Германея 1-1, Стр. слава - Долна Диканя 1-2, Септември Сф - Локомотив 1925 1-1, Хебър Пз - Чепинец 0-2, Костинброд - Места Хд 1-0, Витоша Бистрица - Ботев Ихт 3-0, Пирин Рз - Миньор 4-2.

Балкан остана на 11-то място в класирането с равен брой точки с десетия - Бенковски - по 35, но отборът от Ботевград е с мач по-малко.