Футболистите на Балкан се наложиха над Струмска слава с 2-1 в мач от 31 кръг на Югозападната В група. Победното попадение домакините отбелязаха в последната минута от триминутното добавено време. Христо Арангелов изпради топката пред наказателното поле, играещият старши треньор на Балкан Мариян Христов я отклони с глава към Красимир Петров (на снимката), който бе изпуснат от гостите и хладнокръвно прониза вратата.

Треньорът на радомирци Румен Асенов бе подготвил трета тактическа смяна, но след гола се отказа да я извърши. След мача в съблекалнята на Струмска слава дълго ехтя гласът на вратаря Кристин Станчев, който обвиняваше съотборниците си, че са оставили нападателя на Балкан непокрит в наказателното поле.

Срещата започна по-добре за гостите, които откриха резултата още в 5-та минута. Гола бе отбелязан от високият централен бранител Яни Михайлов, който надскочи защитата на Балкан и с глава прати топката в мрежата след центриране от статично положение. В 21-та минута зелените стигнаха до равенството. След разбъркване пред вратата на Струмска слава топката попадна у Цветан Зарев, който с плътен удар от десетина метра не остави шансове за вратаря. Четири минути по-късно Красимир Петров улучи сглобката на гредите, а в края на полувремето Иван Георгиев имаше шанс за втори гол, но силният му удар попадна право в ръцете на Станчев.

През второто полувреме и двата тима се стремяха към победата. Вратарите на двата тима извадиха по два силни удара. Късметът бе на страната на Балкан, който прибави още 3 точки в актива си. Контузии получиха Иван Георгиев и Йонко Пейков от Балкан, който доиграха мача на куц крак.

Балкан: Митев, Григоров (55 - М. Христов), Пейков, Захариев (18 - Стойчовски), Бачев, Арангелов, Атанасов, Зарев, Георгиев, Петров, Влъчков (45 - Станков)

Струмска слава: Станчев, Станев (90 - В. Стоилов), Михайлов, Кр. Иванов, Антонов,  Д. Стоилов, Матеев (88 - Филипов), Кьосев, Зюмбюлев, Йорданов, Е. Иванов

Витоша Бистрица - Левски ЕП 3-0

Балкан се изкачи на седмото място с актив от 49 точки. С една по-малко на осмо е Костинброд. Пред Балкан с 4 точки аванс са Места и Локомотив Септември.