Финландия ще бъде съперник на Швеция на финала на световното първенство по хокей на лед за мъже в Словакия. След като шведите детронираха Чехия с 5:2 в първия полуфинал, "Суоми" разби с 3:0 Русия във втория.

Финалндците бяха вдъхновени от най-младия си играч - 19-годишния Микаел Гранлунд, който вкара фантастичен гол-шедьовър във втората третина, след като първата бе завършила без голове. Гранлунд се намираше зад вратата на руския страж Константин Барулин, повдигна шайбата със стика си и от въздуха я изпрати в мрежата. След кратко колебание реферите признаха невероятното попадение за редовно. В последната трета част Финландия вкара още два гола - в рамките на две минути, чрез Яни Лаюнен и Ярко Имонен.

"Това бе едно от най-добрите изпълнения, които някога съм виждал в моята кариера", заяви след края на мача суперзвездата на "Сборная" и Вашингтон Кепитълс Александър Овечкин, коментирайки гола на финландския тийнейджър.