В първата си среща от започналия днес във Варна финален турнир за кадети Балкан не срещна трудности със столичния Локомотив 93 и го победи със 117-85. Първата част възпитаниците на треньора Михаил Михайлов взеха с 31-18. Във втората отново отбелязаха 31 точки срещу само 14 на съперника и на полувремето вече водеха с 30 точки - 62-32.

В голяма част от второто полувреме на титулярите на Балкан бе дадена почивка, а техните съотборници фиксираха крайното 117-85 (31-18, 31-14, 27-27, 28-26). Най-много точки - 22, отбеляза Филип Каменов, с 20 е Ростислав Тончев, 12 вкара  Петър Василев, с по 10 са Алесандър Йорданов и Тихомир Стоянов. Георги Лилов има 9, с 8 е Павлин Ганчев, с по 7 завършиха Божидар Цачев и Ивко Ивков.

Утре Балкан ще има далеч по-трудна задача. От 18.30 ч. е мачът му с домакините от Евроинс Черно море, който тази вечер загуби от Овергаз с 83-76. В първия мач от група А Етър 49 се наложи над Хебър Пазарджик с 99-75.

Снимка: botevgrad.com