От 21 до 26.08.2011 г. в град Царево се проведе традиционния  турнир по волейбол за купа "Южно Черноморие’2011”. Възпитаниците на Волейболен клуб "Етрополе" извоюваха безапелационно първо място при юношите и девойките-старша възраст.
Девойките-сарша възраст Лора Йорданова, Марияна Желева, Илона Проданова, Велина Маринова, Наталия Колева, Христина Николова, Стела Китова, Силви Славова и Ивайла Папазова победиха последователно Тунджа-Ямбол, Струмска Слава-Радомир и домакините от Царево с по 3:0 гейма и заслужено се окичиха със златните медали. Подгласнички на победителите станаха Струмска Слава и Тунджа.
За най-добър състезател при момичетата бе избрана Наталия Колева от Етрополе.
При юношите-старша възраст етрополските момчета срещнаха трудности само в първия мач срещу отбора на Царевец-19 Велико Търново. След загубата на първия гейм етрополци си мобилизираха и след чудесни отигравания на Ваньо Василев обърнаха резултата в своя полза и победиха с 3:1. В спор за първото място етрополци победиха отбора на домакините с 3:0. Състав на Етрополе: Мирослав Василев, Деян Рачев, Тихомир Тодоров, Станимир Койчев, Стоян Стаменов, Слави Петров, Николай Тодоров, Ваньо Василев и Валентин Христов.
За най-добър разпределител бе избран Деян Рачев от отбора на Етрополе.

Състезателите и треньорите благодарят още веднъж на кмета на Община Етрополе инж.Богомил Георгиев, Директора на ЦКБ Етрополе Детелин Петров и на ръководството на "ЕЛАЦИТЕ-МЕД" за помощта, която оказаха на отборите да могат да вземат участие в състезанието.
Текст и снимки: Васил Василев