Баскетболистите на "Балкан" постигнаха втора поредна победа във втората фаза на мъжкия шампионат. В сряда в Ботевград те неочаквано лесно победиха "Ямбол" с 25 точки разлика - 84-59.

Гостите оказаха съпротива само през първата част. През втората лека-полека, но видимо, започнаха да издишат. А началото на фиаското им започна още в първите минути на третата четвъртина, когато "зелените" направиха серия от 16-2 след зашеметяващи изпълнения на целия тим, особено в защита.  В четвъртата разликата дори достигна до 30 точки - 77-47, до края резервите оформиха крайното 84-59.

Отново в "Балкан" се откроиха с изявите си двама играчи - Иван Лилов и Дуейн Мортън. Иван стана топреализатор с 31 точки, а Дуейн завърши с 15, но заби няколко страхотни чадъра над значително п о-младите и по-високи от него украинци в Ямбол Вадим Река и Кирило Скуматов.

Единият от тези украинци - Скуматов, провокира в средата на втората част Бобан Билбия, който му налетя и получи дисквалифициращо нарушение. За онези, които не знаят, това е равносилно на червения картон във футбола.

Балкан - Ямбол 84-59 (19-21, 17-8, 30-16, 18-14)

Балкан: Болковац 6, Л. Лилов 8, И. Лилов 31, Мортън 15, Билбия 4 (Радев 11, Наков 4, Райков 3, Янков 2, Антич 0)

Ямбол: Дурчев 3, Чолаков 5, Хорозов 16, Говедаров 5, Река 11 (Скуматов 4, Марчев 11, Маринов 4)

Рефери: Цеков, Иванов, Чобанов