В навечерието на Деня на народните будители, който се отбелязва на 1 ноември, в градската библиотека „Иван Вазов” се проведе открит урок, посветен на празника. В него участваха учениците на от 6-ти „а” клас на ОУ „Н.Й.Вапцаров” и техния преподавател по български език и литература Станка Донкова. В обновената обстановка на детския отдел, учениците рецитираха стихове и четоха откъси от творби на Ботев и Вазов. Преди това библиотекар Албена Сертева ги запозна с историческа справка за празника. Учениците разгледаха с интерес специално подредената витрината със снимки и биографични данни на Паисий Хиляндарски, д-р Петър Берон, баба Тонка и други будители.
Гости на открития урок на учениците бяха библиотекари от общините Ботевград, Правец и Етрополе, които се обучават по Направление 2 „Организация и управление на работата в обществените библиотеки” към програма „Глоб@лни библиотеки” – България, както и техният ръководител доц.д-р Елена Георгиева, преподавател във Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий”.
32 човека вече казаха какво мислят, Ваш ред е!
Източник: botevgrad.com
Посещения: 5663
Дата: 26.10.2011, 20:23
Подобни новини
Коментари
добави коментар
Има ли поне един грамотен в това читалище,язък за десетките ви компютри–ползвате ги като паметник на тъпотията,човешката ограниченост...
|
А и друго.Много се обаждат тия,бе."Ояждат се и така нататИка".Това не демокрация. Демокрация е правото ти да мълчиш и да не се обаждаш. Даже най добре е да заспиш.Та като се събудиш и о чудеса.Всичко по мед и асфалт.Даже будене с пукотевица и с фойерверки посред нощ,хептен да ти е готино.Ставаш и се покланяш.Това е .
|
на кого е читалището?
|
Да почваме да гадаем 23:
1–на цар гого 2–на някой от бароните му 3–на някой от харема 4 5 6 и т. н. |
Браво на учениците и библиотекарите. Чудесна инициатива, много подходяща и актуална в навечерието на предстоящия празник. Поздравления!
|
НА ВНИМАНИЕТО МА ВСИЧКИ,КОИТО ЩЕ КРАДАТ ПРЕЗ ТОЗИ МАНДАТ И СА ЗАБРАВИЛИ:
Навършиха се 10 години от влизането в сила на Закона за деноминацията на лева, приет от 38-ото Народно събрание на 19 февруари 1999 г. На 6 август 1998 г. Съветът по валутна политика при Министерския съвет приема решение, с което от 1 юли 1999 г. се въвежда деноминация на лева като: 1000 лева стават равни на 1 лев, 100 лева - на 10 стотинки. Решението е съгласувано с МВФ и Световната банка. В обращение влизат нови банкноти от 1, 2, 5, 10, 20 и 50 лева. Парични реформи в България са правени на 10-16 март 1947 г. (парична обмяна), през 1952 г. и на 1 януари 1962 г. |
#23 Понеже от сутринта питаш и никой не ти отговаря,та чак ми дожаля.Читалището е на една училищна чистачка и една санитарка от болницата.Имат съвместно дружество.Стана ли ти ясно,да не вземеш,да си помислиш че тия хайдуци управниците са си го делнали,нема такова нещо.Те само за нас мислят,за нас работят та сън не ги лови.Нито пият,нито с жени се занимават,нито гърмят по нощите само работа,работа и все за нас.Ама от мен го научаваш това,защото те са много скромни.
|
Алооооу-у-у-у! Оня! Дето наричаш правописните си грешки технически! Цял ден не можа да видиш, че се пише и казва "Паисий ХилЕндарски", а не "Паисий ХилЯндарски". Даже сърбите казват "ХилАндарски", но не и "ХилЯндарски". Нейсе, запуши я! Бъди здрав!
|
А да не е дядо на Гого Хилядарски
|
Bлагодаря за инфо 27 ,много яко дружество от две хигиенистки надсвирили цял ХАРЕМ ,такава ли е модата в БГ
|
Гого е МИлионерски
|
да пустата деноминация....се я забравям
|
Моля, спазвайте добрия тон и не използвайте нецензурни и обидни изрази!
Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари