Баскетболният отбор на Балкан - юноши старша възраст, спечели зоналния турнир, проведен в събота и неделя в Ботевград. Воденият от греньора Лъчезар Диков тим завърши без загуба в петте си мача. След като вчера победи Локомотив 93 и Рилски спортист, днес постигна нови два успеха.

Сутринта Балкан се справи лесно с плевенския Спартак, чийто треньор е ботевградчанинът Мариян Костадинов, и победи с 67-42. Далеч по-трудно стигнаха до успеха в решителния мач за първото място с тима на Шампион 2006. Зелените започнаха добре, спечелиха първата четвъртина с 23-17, а в средата на  втората преднината им достигна до 14 точки. След това обаче допуснаха серия от 0-9 и на полувремето авансът им бе само 5 точки - 41-36.

Следващите две части играта бе много оспорвана. Тимът от столицата на два пъти се доближаваше на 2 точки, а три минути преди края на срещата дори успя да поведе с една. Домакините обаче бързо възстановиха водачеството, възползвайки се от по-големия си опит, придобит от участието им в мъжката А група, и победиха с 95-86.

Петима от Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 27 точки бе Диан Христов, Николай Маринов отбеляза 22, с 16 е Филип Каменов, 13 има Радослав Кочев, 12 - Цветан Георгиев.

Много силен мач за Шампион 2006 изигра центърът Велислав Гълъбов, който затрудняваше максимално домакините под двата коша и стана топреализатор с 26 точки. Много добре игра и плеймейкърът Милен Дудев, вкарал 17.

За финалния турнир за определяне шампиона на България в тази възраст се класираха Балкан и Шампион 2006. Воденият от треньора Лъчезар Кочев тим сутринта се наложи над Локомотив 93 с 83-74. На трето място е Рилски спортист, победил днес Локомотив 93 със 75-59, четвърти е Локомотив 93, на последното пето място е Спартак Плевен.

Снимки: botevgrad.com