Кадетките на Балкан загубиха и втората си среща в предварителната група Б. Днес те отстъпиха пред тима на НСА, който е втори в първенството на А група за тази възраст, с 44-67 (8-19, 11-16, 14-12, 11-20).

Общо взето се повтори развоя от първия  мач с Рилски спортист. Балкан започна прекалено плахо и след първата четвъртина изоставаше с 11 точки. През втората четвъртина нашите момичета заиграха по-добре, държаха се и през третата, в последната всичко бе ясно.

Най-резултатна за Балкан с 16 точки бе Десислава Хилендарова, с 8 е Веселка Иванова, 7 вкара Вера Николова. За победителките над всички бе Ива Маринова с 26 точки, която овладя и 10 борби, 18 точки отбеляза Яна Жекова, с 11 е Таня Енева.

В другия мач от групата Рилски спортист постигна много трудна победа над Шампион 2006 с 61-53 и на практика утре в директен спор с НСА ще се реши първото място в групата.

Утре от 18.00 ч. момичетата на Балкан ще срещнат Шампион 2006 в спор за третото място в група Б.