Балкан загуби от Левски с 62-64 в днешния решителен мач за второто място в предварителната група А на финалния турнир във Варна. По този начин воденият от Лъчезар Диков отбор ще се задоволи с участие в разпределение на местата от пето до осмо.

Осем минути преди края Балкан водеше с 8 точки - 54-46. Зелените обаче позволиха на своя съперник да направи пълен обрат - 2 минути и 7 секунди преди края сините вече водеха с 4 - 59-63. Балканци успяха да се доближат само на 1 при 62-63. При тяхна атака обаче направиха грешка, Карамфилов вкара един наказателен удар, а 7 секунди преди сирената Балкан не се възползва от шанса си да отбележи кош и така загуби.

Филип Каменов завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби, с 15 точки е и Николай Маринов, с по 9 точки са Диан Христов и Мартин Горунов, който има и 9 овладени топки..