Германия победи Холандия с 2:1 и почти си осигури участие на четвъртфинала на европейското първенство. В последния кръг германците ще могат да си избират срещу кого да играят в следващата фаза.

Марио Гомес, който бе оспорван в последните дни, показа защо е титуляр и вкара два прекрасни гола. Германският нападател вече има три попадения в турнира.

След като в началото холандците повече владееха топката, с напредване на полувремето германците наложиха тотално волята си заслужено поведоха с два гола.

През втората част дълго време германската победа изглеждаше сигурна, преди Робин ван Перси с фамозен гол да върне интригата.

Холандия – Германия 1:2

0:1 Гомес (24)

0:2 Гомес (38)

1:2 ван Перси (73)

Холандия: Стекеленбург, Ван дер Вил, Хейтинга, Матайсен, Вилемс, Ван Бомел (46-ван дер Ваарт), Де Йонг, Снайдер, Робен (83-Каут), Афелай (46-Хунтелаар), Ван Перси

Германия: Нойер, Боатенг, Хумелс, Бадщубер, Лам, Кедира, Швайнщайгер, Йозил (81-Кроос), Мюлер (92+2-Бендер), Подолски, Гомес (72-Клозе)

До края обаче Лалетата нямаха сили за повече и са изправени пред ранно отпадане от турнира.