Националният отбор на България загуби с 0:3 гейма (23:25, 20:25, 18:25) от тима на Полша в мач от Световната лига по волейбол, който се игра в столичната зала "Арена Армеец.
Двубоят започна под диктовката на гостите от Полша, които поведоха първо с 0:2, а после с 1:3. Нашите момчета бързо влезнаха в ритъм и намалиха разликата 2:3.
Полските волейболисти започнаха да отразяват много добре българските атаки и поведоха с 4:6. Последва ас на Виктор Йосифов и 5:6. Преди първото техническо прекъсване Полша водеше с 5:8.
Веднага след подновяването на играта последва ас на Павел Загумни. Владо Николов намали до 6:9 за гостите.
Въпреки добрата игра на нашите момчета, поляците дръпнаха с 8:11 след атака на Бартман.
Веднага след това Найден Найденов взе прекъсване за България. Второто техническо прекусване дойде при 14:16 за гостите от Полша.
Последваха още няколко бързи атаки на поляците, с което те поведоха с 15:21. Марчин Мозджонек заби в центъра за 16:23.
Нашите момчета върнаха жеста като намалиха до 21:23. Веднага след това Андреа Анастази взе прекъсване за Полша.
Последва нов ас на Вальо Братоев 20:23.
До края на частта двата отбора играха точка за точка, но в крайна сметка Полша затвори гейма с 23:25.
Началото на втория гейм с нищо не се различаваше от първите разигравания на първия и Полша взе страха ни, като се откъсна с четири точки при 2:6 и 7:11, въпреки че на полето за нашите се появи Цветан Соколов на мястото на Владо Николов.
Вальо Братоев също остана в игра на мястото на започналия Скримов. Авансът на гостите се увеличи до неспасяемите пет точки при 11:16, като "лъвовете" не можеха да стигна до точка от чисто нападение.
Посрещането ни бе твърде разсеяно, а и при разпределянето на Георги Братоев липсваше прецизност.
До края на гейма остана време в игра за българите да се върне Владо Николов, но и тази рокада не промени статуквото и Полша затвори гейма - 20:25.