Лорън Джаксън стана най-резултатната баскетболистка в историята на олимпийските игри. Тя отбеляза 18 точки при победата на Австралия с 67:61 точки над Бразилия в мач от третия кръг в група "Б" на олимпийския турнир по баскетбол за жени на Игрите в Лондон.

53 секунди преди края на третата част Джаксън, която носеше знамето на Австралия на откриването, вкара наказателен удар и премина постижението от 488 точки, което принадлежеше на американката Лиза Лесли. Отборът на САЩ има четири поредни олимпийски титли - от 1996 до 2008 година. Това е четвърто участие на 31-годишната Лорън Джексън на олимпийски игри.

Баскетболистките на Австралия водеха с 51:40 точки преди началото на третата част и до края нямаха проблеми. Австралия записа втора победа в турнира, след като преди два дни отстъпи със 70:74 точки пред Франция след продължение. Това бе първа загуба за тях на олимпийски игри от друг отбор освен САЩ от Атланта'1996. Лис Камбедж добави 17 точки за победителките. За Бразилия Карла Коща реализира 22 точки.