България загуби от Сърбия със 79-88 (15-20, 24-20, 21-26, 19-22) в единия четвъртфинал на европейския шампионат - Дивизия А.

На полувремето в залата на баскетболната академия на Марчульонис във Вилнюс избраниците на селекционера Петко Делев изоставаха само с 1 точка. Преди последната част техните съперници увеличиха аванса си на 6 с отлична игра на гарда си Стефан Пот, който завърши с 24 точки. До края българите опитаха да обърнат развоя на срещата, но не успяха.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за България с 16 точки, Денислав Вутев има 15, с 14 е Крис Минков.

В първия 1/4-финален мач Русия - изненадващо или не - изхвърли от борбата за медалите тима на Испания, като победи с 58-56.