В неделя в Ботевград домакините се справиха лесно с "Велбъжд" Кюстендил. Това стана само за едно полувреме - първото,    когато "зелено-белите" вкараха 4 гола . Попаденията станаха през почти равен интервал от време. Още в 10-та минута Димчо Ръждев получи пас от дълбочина, озова се сам срещу вратаря и го прехвърли за 1-0. Вторият гол в 22-та мин. бе идентичен - с пас от пеналта на "Балкан" топката премина през цялата защита и Иван Вълков я мушна лекичко в мрежата.

Третият и четвъртият обаче бяха изработени майсторски и изключително красиви. Вълков получи пас пред наказателното поле, спря топката с гърди на Ръждев, който нанесе страхотно воле. Топката удари напречната греда в долната й част, тупна на голлинията и влезе във вратата. Две минути преди краяна полувремето топката бе отправена към започналия като титуляр юноша Райко Влъчков /на снимката/, който от въздуха елегантно я изпрати в горния ляв ъгъл на вратата.

През втората част "Балкан" видимо намали темпото, гостите създадоха няколко голови положения, но реализираха само едно в 48-та мин.
Вместо наказания Нено Ненов титуляр в центъра на защитата започна друг ботевградчанин - Цветомир Ралков, който игра цял мач.

"Балкан": Митев, Баков (46- Борисов), Пейков, Ралков, Арангелов, Бечев, Шаламанов, Раданов, Влъчков (70 - Хр. Александров), Вълков (46 - Илиев), Ръждев

Тази седмица ще се изиграят два кръга на Югозападната "В" група. В сряда "Балкан" гостува на "Локомотив 101", а в неделя от 15 ч. приема "Пирин 2001".

Левски ЕП - Пирин 2001     3-0

* Мачът Банско - Септември Сф е прекратен в 40 минута при резултат 1-1. Гостите от София напуснаха групово терена заради груба игра на футболистите на "Банско".

"Балкан" остава на второто място с 60 точки, с 3 по-малко от лидера "Пирин" Благоевград.