През тази година еднократна помощ в размер на 150 лева са получили 249 първокласници от Община Ботевград. За отпускане на средства са подадени общо 44 638 молби, като помощта се отнася за 45 277 деца. Начислената обща сума за този вид помощ е 6 791 550 лева.
Средствата са за покриване на част от разходите на семействата за първолаците в началото на учебния период. Целевата помощ се отпуска по реда на Закона за семейни помощи за деца. Тя е за семейства, чиито деца са записани в първи клас на държавно или общинско училище за първи път и се отпуска, когато средномесечният доход на член от семейството за предходните 12 месеца не надвишава 350 лв.
През тази година този доходен критерий не се изискваше за деца с трайни увреждания, деца с един жив родител и деца, настанени в приемни семейства и в семейство на роднини или близки. По този ред еднократна помощ получават общо 1374 първокласници.
Петима вече изразиха своето мнение - споделете вашето!
Източник: botevgrad.com
Посещения: 2916
Дата: 02.11.2012, 15:13
Подобни новини
Коментари
добави коментар
От 62 000 първокласници 46 000 получават помощи ! Т.е. 75% ! При нелепото условие доходът на член от семейството да е до 350 лв (бруто!) и при жизнен минимум от 600 лв (чисто!) Всичко това е според официалната статистика на правителството! Докога ще търпим тези крадливи комунистически изроди да се подиграват с нас?
|
ujaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas. tupo. mnogo. dokoga be?
|
Не мога да разбера кой първокласник е "Опусната "помощ.
|
Що ги "опуснахте" бе?!!!
|
Премахване на текста от закона, забраняваща "Такса електромер"
Мотивът за премахването на този текст от закона е основно целта да бъдат използвани по‑ясни термини, тъй като понятие "такса електромер" при настоящото ценообразуване няма. Механизмът на ценообразуване за достъп и пренос осигурява покриването на разходите за електромери, които са част от съответната мрежа, поради което не може да се предвиди допълнително заплащане ("такса електромер") за нещо, което е вече платено. Дискусионен е механизмът за определяне на стойността на услугата за достъп до разпределителна мрежа, който да се определя на база предоставена мощност или на база "постоянна цена“ (която не зависи от потреблението). Мотивите за това са, че осигуряването на достъп е свързано с постоянни разходи, независещи от консумацията на електрическа енергия, които са за резервиране на мощност (капацитет) в мрежата и поддръжка на съоръженията за присъединяване. С въвеждане на постоянна цена за достъп тези разходи се заплащат от потребителя, за когото те са направени и не натоварват другите потребители. Това стимулира хората да искат редуциране на предоставените мощности или преустановяване на присъединявания и измервателни точки, за които няма консумация на електрическа енергия. Ефектът от тази мярка е оптимизация на режимите на работа на съоръженията от мрежите, освобождаване на резервиран капацитет за нови потребители и намаляване на разходите за развитие и поддръжка на мрежата, т.е. това е мярка за повишаване на енергийната и икономическа ефективност на дейността разпределение на електрическа енергия. Съществуващият досега текст на чл. 120а от ЗЕ не забранява въвеждане на постоянна цена за достъп, тъй като същността на тази цена е различна от такса електромер. Доказателство за това е решение на ДКЕВР № Ц – 22 от 29.06.2011 г., с което: "IV. Утвърждава, считано от 01.07.2011 г.: 6. Цени без ДДС за достъп до електроразпределителната мрежа, които се дължат от всички потребители на електрическа енергия присъединени на средно и ниско напрежение: - цена за достъп за стопански потребители – 0,01500 лв./кВт/ден; - цена за достъп за битови потребители – 0,00554 лв./кВтч." Въвеждането на тази цена за достъп за стопански потребители не е предизвикало негативни реакции, а по оценка на електроразпределителното дружество има положителен ефект във връзка с енергийната ефективност. |
Моля, спазвайте добрия тон и не използвайте нецензурни и обидни изрази!
Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари