Балкан спечели срещу Академик с 91-55 (22-15, 10-15, 30-15, 29-10) в последния мач от днешния трети кръг от първенството на Младежката лига, игран днес в Ботевград. Това бе трети пореден успех на водения от треньора Михаил Михайлов тим от началото на първенството.

Академик вкара първи кош, но това бе и единственото им повеждане в мача. След като загубиха първата част с 22-15, през втората момчетата на Иван Коцев заиграха по-агресивно в защита и на два пъти стигнаха до равенство при 28-28 и 30-30 в края на четвъртината.

Веднага след началото на третата част баскетболистите на Балкан започнаха да трупат преднина и я спечелиха с 30-15. Две минути след началото на последната четвъртина разликата достигна 20 точки и  двамата треньори пуснаха в игра всички свои състезатели, които оформиха крайното 91-55 за Балкан.

Райко Дундалов завърши с дабъл-дабъл от 20 точки и 13 борби. С по 11 за победителите са Иван Руньов и Радослав Кочев, с  10 е Николай Маринов (6 борби и 6 асистенции), по 8 добавиха Мартин Горунов, Цветан Георгиев и Ивко Ивков, 6 има Ростислав Тончев.

За Академик най-резултатен с 14 точки бе Николай Георгиев, 12 отбеляза Стефан Гунински, 11 има Николай Грозев, 10 - Румен Василев.

В другите две срещи от днешния кръг в Ботевград Овергаз Homeline победи Шампион 2006 с 82-66, а Академик Пловдив спечели срещу Чардафон Орловец Габрово с 98-89.

Утре от 14.00 ч. в Правец Балкан ще играе с Овергаз.