Чудесният старт на сезона за Григор Димитров продължи с изразителна победа срещу Юрген Мелцер, благодарение на която първата ни ракета си осигури място в полуфиналите на турнира в Бризбейн.
Гришо се наложи над австралиеца с 6:3, 6:2 и за четвърти път в кариерата си ще играе в предпоследния етап на съревнование на АТР.
Няколко часа преди мача си с Мелцер, Димитров написа във Фейсбук, че е развълнуван от представянето си, но трябва да запази пълна концентрация.
Малко по-късно той демонстрира именно това и отстрани опитния 31-годишен австриец само за 59 минути.
21-годишният хасковлия направи три пробива в мача, не допусна такъв и наниза 17 аса.
В спор за място на финала той ще излезе срещу 6 години по-възрастния от него кипърец Маркос Багдатис.
Димитров победи бившия №8 в света през 2011 година в Мюнхен в три сета, но загуби от него на Уимъблдън 2012, когато имаше здравословни проблеми и бе принуден да се откаже във втория сет.
Багдатис е печелил досега четири титли, като три от тях са на твърди кортове, на каквито се играе в Бризбейн.
За последно кипърецът триумфира на турнира в Сидни през 2010 г.
Днес в четвъртфиналите той отстрани поставения под №3 Жил Симон със 7-6 (7-5), 7-6 (7-5).
С достигането си до най-добрите четирима в Бризбейн Димитров си осигури 90 точки за световната ранглиста и 22 500 долара от наградния фонд.