Балкан спечели мача с 82-70, и поведе с 1-0 победи. Както се очакваше предварително, срещата не мина без перипетии за домакините. И те бяха доста сериозни, особено през първото полувреме, когато гостите на два пъти повеждаха със 7 точки, а на полувремето имаха аванс от 4 - 40-36.

Зелено-белите бяха категорични в третата част, която спечелиха с 26-13 и преди последните десет минути водеха с 9 точки - 72-63. До края варненци не оказаха очакваната съпротива, разликата се вдигна до 14 точки, а накрая бе фиксирана на 12 - 82-70 за Балкан.

Петима от Балкан са с двуцифрени показатели. Владимир Панич реализира 20 точки, с по 18 са двама - Атила Сантош и капитанът Йордан Бозов С 10 точки са Урош Петрович и Станимир Маринов. За Черно море с 20 точки е Любиша Връцел, 14 има Асен Великов.

Вторият мач между двата тима е в сряда, 1 май. При втори успех Балкан печели серията, при победа на Черно море ще се играе трети мач, който е в Ботевград е на Разпети петък - 3 май от 18 часа.