Няколко лекоатлети от Ботевград спечелиха призови места от турнира "Веселин Даскалов", който се проведе в Луковит миналата седмица. Над 250 атлети от 27 клуба в България спореха за наградите, участваха и състезатели от Сърбия.

При момичетата на 800 м трето място зае Флавия Стоименова. Възпитаничката на Иво Христов пробяга разстоянието за 2:35.8 мин. А на 1500 м при момчетата трениращият при Димитър Василев Любомир Стефанов стана четвърти. Синът на многократния ни шампион в дългите бягания Христо Стефанов пробяга разстоянието за 4:47.0 мин.

При девойките младша възраст второ място в същата дисциплина с време 2:24.9 спечели Венера Огнянова. Тя се състезава за клуб Юниверсал София, но се подготвя от треньора Димитър Василев. В това бягане Анна-Мария Колева от Балкан стана осма с 2:43.0 мин.

При девойките старша възраст Мирела Гергова от Балкан е трета на 800 м с време 2:24.8 мин. А любопитното е, че синът на треньора Иво Христов, който е баскетболист в кадетите на Балкан - Здравко Христов, без специална подготовка финишира  девети на 1500 м с време 4:57.4 мин от общо 15 участници.