В първия мач от плейофната серия за трето-четвърто място, игран тази вечер в Ботевград, Балкан спечели срещу Рилски спортист с 84-76 (28-26, 16-18, 21-19, 19-13). Така зелените дръпнаха с 1-0 и са на една победа от бронзовите медали. Втората среща от тази серия е в неделя, 26 май от 19.00 ч. в Арена Самоков.

Балканци спечелиха срещата в последните десет минути. Дотогава двата тима имаха променливо водачество и в трите части, като нито един от тях не можа да се откъсне с повече от 5 точки, стигна се и до 14 равенства. На полувремето резултатът бе равен - 44-44, след третата четвъртина домакините бяха с 2 точки аванс - 65-63.

В средата на последните десет минути зелените поведоха с 6 точки и след много грешки и от ддвата тима продължиха да прибяват по една. 50 секунди преди края разликата стана 8 в полза на Балкан и се запази до края.

Силен мач за победителите направи Станимир Маринов, който отбеляза 20 точки. Отличен под кошовете бе Атила дош Сантош с 16 точки и 7 борби. С по 12 точки са Владимир Панич и Йордан Бозов, който има още 7 борби и 6 асистенции, но и 5 грешки.

Страхотен за Рилски спортист бе Тери Смит, който вкара 26 точки. 12 има Бранко Миркович, с по 11 са Тони Гуджино и Христо Захариев, 10 добави Бракстън Дюпри.