Това бе третото голямо състезание в Правец  в царицата на спортовете в рамките само на две седмици, след европейската купа на 10 000 метра и държавните шампионати за мъже и жени, момичета и момчета до 16 години. Във вторник и сряда пистата и секторите за скачания и мятания отново събраха елита на родната атлетика, този път при младшата възраст.
Много добро класиране направи възпитаничката на треньора Иво Христов - Флавия Стоименова.  Днес тя бяга в дисциплината 400 м с препятствия. В своята серия Флавия, която е по-малка с 3 години от максимално допустимата възраст, финишира с трето време 73 сеукунди и 27 стотни, което й отреди  седмото място. Победителка е Кристина Борукова от Тракия Плодив с 63. 76 сек. Вчера Флавия Стоименова  също бяга 400 метра, но без препятствия, и направи лично постижение от 64 секунди и 42 стотни. В това бягане Линда Божилова също е с личен резултат от 66.28 секунди. Двете са съответно на 12-то и 16-то място от общо 28 атлетки.
При юношите в бягането на 1500 метра Любомир Стефанов финишира с време 4 минути, 50 секунди и 53 стотни, което го постави на 12-то място. Това стана вчера, в деня, в който роденият през 1998 година син на многократния шампион на България Христо Стефанов,  направи точно една година от първата си тренировка с треньора Димитър Василев. Победител на 1500 м с 4: 11 е Спасимир Делибашев от Тракия.
При момичетата на 1500 и на 800 метра Балкан бе представен от Ана Мария Колева. На 1500 метра вчера тя пробяга дистанцията за 5 минути, 40 сектунди и 70 стотни и стана 11-та от 24 атлетки. Днес на 800 м изглеждаше уморена и остана по-назад в класирането.
Трениращата съвсем отскоро при Иво Христов Йоана Лалинска също взе участие на държавния шампионат. В една от сериите на 200 метра тя финишира на седмо място.