В събота, 26 април "Балкан" се справи с гостуващия ЦСКА с 82-69 в първия мач от четвъртфиналния плейоф на мъжкия шампионат.  За целия мач "зелените" позволиха на съперниците си само едно изравняване - при 7-7, и нито веднъж не ги допуснаха да поведат в резултата.

"Червените" започнаха зле - 3 фаула още в 7-та минута натрупа най-добрият им реализатор Джош Уошингтън, а през втората това сполетя и Христо Николов. От "Балкан" със същия пасив на почивка се оттегли Атанас Радев.

След първите 20 минути авансът на "Балкан" бе 8 точки. Силната им игра в защита в третата част доведе до 54-41 в 22-та мин. и 61-46 в 25-та, а най-голямата разлика от 18 точки се получи при 70-52.

"Зелените" започнаха лошо последната четвъртина, като срещу зоната на съперника отбелязаха първото си попадение след повече от 4 минути игра. Но бързо се съвзеха с няколко откраднати топки и наказани грешки на гостите, възстановиха 75-61 пет минути преди края и след това успяха да задържат този аванс.

Петима от "Балкан" завършиха с двуцифрен точков актив. Най-много  вкара Дуейн Мортън - 19 точки, той овладя и 8 борби. С точка по-малко е Иван Лилов, който също спечели 8 топки под двата коша. Павле Болковац реализира 16 точки, подаде и 5 завършващи паса. Силно се включи в тази среща Любо Лилов, завършил с 13 точки, две последователни тройки в много важен пмомент и дори прояви в защита. Радев за 25 минути игра има 10 точки и 6 борби. В игра се появи след дълго отсъствие, макар и за кратко, Бойко Миленков, колкото да си докосне до атмосферата на отговорен двубой. По принуда заради натрупани нарушения на Радев 13 минути игра и невъзстановеният Бобан Билбия, успял да се разпише с 4 точки, но видимовсе още изпитва силни болки в кръста.

Най-голямата слабост на ЦСКА бе липсата на плеймейкър. Заелият се с тази задача Христо Николов бе трагичен - той направи цели 12 грешки от общо 23 за отбора. Младокът Сергей Цветков никак не бе ефективен, игра плахо, и той сгреши 4 пъти. Джош Уошингтън отново, както и в последната среща между двата отбора от редовния сезон, бе най-голямата заплаха - реализира 25 точки с 8/5 от тройката. Значително под нивото си бе Лавел Пейн само с 3 точки, въпреки 8-те му борби.

Балкан - ЦСКА Интерлоджик 82-79 (26-20, 21-19, 24-28, 11-12)

Балкан: Болковац 16, Л. Лилов 13, И. Лилов 18, Радев 10, Мортън 15 (Билбия 4, Антич 2, Наков, Миленков, Янков, Райков)

ЦСКА: Николов 20, Стоянов 9, Давидов 10, Уошингтън 25, Пейн 3 (Цветков, Томов, Дойчинов 2)

Рефери: Златин Караниколов, Ивайло Ресиловски, Младен Марков

Вторият мач от серията е на 29 април, вторник от 18.00 часа в столичната зала "Христо Ботев". Играе се до 2 победи в 3 снрещи.