Баскетболистите на "Балкан" отстъпиха на "Левски" с 85-90 във втората контрола, която двата тима играха тази вечер в Ботевград. В първата, състояла се точно преди две седмици, "сините" победиха с 90-82.

Началото на мача бе за гостите, които още до 5-та минута натрупаха аванс от 10 точки - 22-12. С добри прояви най-вече на Хорозов и Радев "Балкан" започна бързо да топи пасива си и в края на първата част той бе само 1 точка - 26-27.

Точно обратното се случи във втората част. До средата й "зелените" взеха преднина от 8 точки с три тройки на Мартин Маринов, две на Ценко Наков и добра игра на Радев - 42-34, но две минути преди края избраниците на Константин Папазов изравниха, а голямата почивка дойде при равен резултат - 51-51.

Третата четвъртина бе за "Балкан" - Радев продължи да бележи, разигра се и Ценко Наков и преди последната част "зелените" водеха, макар и с крехката преднина от 2 точки - 72-70.

Решителните 10 минути започнаха с обрати в резултата и 4 минути и половина преди края резултатът бе равен - 81-81. След това обаче четирима от "Балкан" се изредиха да направят грешки в четири последователни атаки и до края на срещата успяха да вкарат само 4 точки. "Сините", дошли с 9 играчи, вкараха 9 и спечелиха и втората контрола.

Отново Атанас Радев стана топреализатор в мача с 32 точки.,  две седмици по-рано бе вкарал с една повече. Продължи с вдъхновената си игра Ценко Наков, който отбеляза 24. Третият от "Балкан" с двуцифрен актив е Мартин Хорозов, завършил с 13 точки. За предстоящите два мача старши треньорът Георги Младенов ще има проблеми, тъй като разполага само с шестима опитни играчи, Кирил Райков е контузен, а Любомир Лилов имаше вкара само 3 точки, и то от наказателни удари.

Четирима от "Левски" са с почти равни точкови показатели - с по 16 точки са Дуейн Мортън, Стефан Георгиев и Станислав Славейков, Маркъс Хол е с 15. Отявлено пролича липсата на подготовка и игрова практика на Бойко Младенов.

В дарителската каса,  поставена за тази среща на входа на спортната зала, се събраха общо 81 лева. В нея няколко банкноти пусна играещият изпълнителен директор на футболния "Балкан" Мариян Христов, който си купи и билет и изгледа целия мач. Бяха продадени общо 194 билета на стойност 3 лева, или общо 582 лева, които са предназначени за детско-юношеската школа.

Балкан - Левски 85-90 (26-27, 25-24, 21-19, 13-17)

"Балкан": Наков 24, Миленков 4, Хорозов 13, Лилов 3, Радев 32 (Маринов 9)

"Левски": Хол 15, Мортън 16, Славейков 16, Ст. Георгиев 16, Великов 4 (Зл. Георгиев 8, Младенов 4, П. Иванов 9, Зафиров 2)

Рефери: Иван Василев, Иван Маринов, Иван Николов