Ямбол победи Рилски спортист с 91-81 като гост в приятелски мач. Отборите се срещнаха точно седмица преди началото на сезона в НБЛ, а ямболии се прибират след поредните гостувания на Левски и Рилецо.

Домакинът Рилски спортист поведе в началото на мача и след една четвърт имаше преднина от 7 точки при 26-19. Ямболии обаче не позволиха разликата да се увеличи и се приближиха само на 3 на почивката при 43-40. Равностойна трета част запази минимална разлика в полза на самоковци, а след много силни последни 10 минути, спечелени с 28-16, ямболии стигнаха до успеха.

Рилски спортист: Корин Хенри 13, Шон Барнет 11, Остън Калхун 19, Йордан Бозов 3, Дарин Иванов 6, Златин Георгиев 6, Евън Раванел 20, Любомир Киров 3.

Ямбол: Георги Сираков 5, Иван Тенев 11, Васил Кьосев 2, Неманя Милошевич 13, Станислав Славейков 17, Станислав Говедаров 15, Сергей Цветков 4, Стоян Петков 15, Пол Бюторак 9.