Рилски спортист записа загуба при дебюта си в третия по сила европейски клубен турнир Юрочалъндж. Самоковци водиха в резултата при гостуването си на унгарския Солнок повече от 30 минути, но през последната четвърт не успяха да се справят с натиска на домакините и отстъпиха със седем точки разлика - 66:73.

Следващият двубой на българския тим от група H е на 13 ноември, когато в "Арена Самоков" ще гостува шампиона на Беларус - Цмоки Минск, в чийто състав е бившата звезда на Рилецо Бранко Миркович.

СОЛНОК - РИЛСКИ СПОРТИСТ 73:66 (4:14, 27:20, 18:16, 24:16)

СОЛНОК: Уили Уорън 20, Давид Войвода 8, Крис Оливър 3, Петер Лорант 9, Акош Келер 6 (Балаш Симон 7, Милян Ракич 2, Мартон Бадер, Томислав Ивошев 16)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Корин Хенри 15, Шон Барнет 15, Златин Георгиев 5, Евън Равънел 14, Станислав Ваклинов 2 (Остин Калхун 6, Върнън Тейлър 7, Йордан Бозов 2)