Отборът на Балкан започна с поражение участието си в тазгодишното първенство на Младежката лига. Днес в Ботевград воденият от треньора Михаил Михайлов тим загуби от Черно море Порт Варна с 64-84 (15-22, 9-20, 23-22, 17-20).

Домакините играха по-добре от своя съперник само в първите пет минути на срещата, в които водеха с 8-4. След това обаче варненци бързо направиха обрат. След края на първата част водеха с 22-17, в средата на втората четвъртина авансът им вече бе 20 точки 20-40, а на полувремето резултатът бе 24-42.

Младите баскетболисти на Балкан изиграха добра трета част, която спечелиха с 23-22. До края обаче Черно море показа, че е значително по-добър тим и спечели без особени проблеми с 84-64.

Ивко Ивков бе най-резултатен за Балкан с 19 точки. Радослав Кочев отбеляза 12, Филип Каменов - 11, Ростислав Тончев има 8, с 6 е Здравко Христов, 5 вкара Кристиян Кръстев, с 3 е Велислав Гълъбов. За Черно море топреализатор с 23 точки е Ангел Нацкин.