Тричленна руска делегация от побратимения с Етрополе руски град Можайск пристигна за тържествата по повод 136-та годишнина от Освобождението на града от турско робство.
Шимко Виктор Владимирович – заместник-кмет на гр. Можайск, Пащенко Александър Владимирович – председател на общинския съвет на гр. Можайск и Бодров Михаил Викторович – председател на районното отделение на общоруската доброволческа пожарна общност поднесоха цветя пред паметника на „Прогон”.
Тържеството започна днес в 10:00 часа преди обяд с рецитал на ученици от ПГ „Тодор Пеев”.
В словото си по този повод, учителката по история в училището Камелия Стаменова припомни събитията от онова време.
Иванка Андонова също взе думата и прочете част от спомените на наш съгражданин, станал свидетел на събитията тогава.
С едноминутно мълчание и с падане на колене беше почетена паметта на руските войни, паднали за Освобождението на Етрополе от турско робство.
Цветя бяха положени от името на кмета инж. Богомил Георгиев и председателя на Общинския съвет Христо Андреев, от руската делегация и от Професионалната гимназия.
Руска делегация дойде за тържествата в Етрополе
18 човека вече казаха какво мислят, Ваш ред е!
Източник: botevgrad.com
Посещения: 2540
Дата: 23.11.2013, 14:12
Подобни новини
Коментари
добави коментар
|
|
каква ни е сиротна Роса без кмета и председателя
|
|
|
Кой е председател Андреев или Володя и къде е кметът ?Днес е събота,и сигурно е на лов с Линко и кенгурото....
|
|
|
нещата в общината са в колапс и явно за това присъствието на "важните" от общината е на критичния минимум- срам и позор.
|
|
|
"Важните" са кукли на конци !
|
|
|
нали са болни
|
|
|
Отук бряк, отам бряк, а ф средъта бивол бреца. Що е то? (гатанка). Отговор - задник.
|
|
|
То бива,бива, а ма такива грешки ?
|
|
|
В Етрополе няма добри фоторепортери.
|
|
|
Аз специално колко пъти съм писал по този въпрос.Но лакеите ме набедиха ,че се готвя да ставам фотограф и то платен.
|
|
|
№ 2 Какво подмолно човече е кенгурото
|
|
|
zachto sa tolkova malko xora ,tova za men e neyvajenie kam Balgarskata istoriq .sajalqvam 4e sam dale4e ot Etropole no mnogo me drazni povedenieto na vlastimachtite ,koito sa parvi po banketite i tam kadeto imat izgoda
|
|
|
Венец от "кмета и председателя на Об съвет етрополе"
Кой е "кмет на Об съвет етрополе" Божееее, егати "калинките" |
|
|
#11 Кенгуруто е животно,а не Човек.
|
|
|
Поне Маргарита Кенгорица да му изпере дрехите да не ходи като клошар / смачкани и мръсни дрехи ужас./
|
|
|
той не е ли пенсионер
|
|
|
пенсионер е ,но все още е дясната ръка на кмета
|
|
|
MNOGO E VAJNO DA SE OBSAJDA( KENGUROTO).OVATSIITE SA ZA G-JA HRISTOVA.ZA6TOTO TQ VINAGI SI E NA MQSTOTO!
|
|
|
nqma slujitel ,koito da si za6titava pozitsiqta kato neq!
|
Моля, спазвайте добрия тон и не използвайте нецензурни и обидни изрази!




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари