Във втория си мач от първенството на А група за кадетки отборът на Балкан победи днес в Ботевград тима на Монтана 2003 с 54-50. Срещата премина през големи обрати и гонитба в резултата и в крайна сметка възпитаничките на треньора Михаил Михайлов, подкрепяни от малобройна, но гласовита и ентусиазирана публика, спечелиха заслужено.

През първите две части кадетките на Балкан играха по-добре и взеха преднина от десетина точки. В третата четвъртина обаче допуснаха пълен обрат и в последните десет минути трябваше да догонват. Започнаха постепенно да намаляват изоставането си и излязоха напред с 1 точка 51 секунди преди края. В оставащото време не допуснаха кош и дори увеличиха аванса си на 4 точки за крайното 54-50.

В другия мач днес Черно море Одесос спечели трудно във Варна срещу Левски със 79-75.

По програма следващите две срещи на нашите кадетки в предварителната група А от първата фаза на А група са в средата на следващия месец в София. На 14 декември играят с Левски, а ден по-късно - с Шампион 2006.