В днешния последен за календарната година мач от първенството на Младежката лига отборът на Балкан спечели гостуването си на Рилски спортист Самоков с 67-64. Възпитаниците на треньора Михаил Михайлов сториха това, след като удържаха щурма на домакините в последната част. Преди нейното начало балканци имаха преднина от 14 точки - 59-45. Отборът на Рилски спортист спечели тази последна четвъртина с 19-8, но въпреки това не успя да направи пълен обрат - краен резултат 67-64 за Балкан.

"Не съм доволен от играта на нашия отбор. Както и в предишните срещи, отново пролича една традиционна слабост - отпускането при наш аванс. Този път устояхме, но най-доброто от този мач е, че не го загубихме", каза треньорът Михаил Михайлов.

Най-резултатен за Балкан с 22 точки бе Николай Маринов, с 15 е Ивко Ивков, 14 вкара Филип Каменов, който има и 11 борби.

За Рилски спортист най-резултатни бяха  Александър Милов с 26 точки, той има и 13 борби, с 19 точки и 17 борби е Георги Кръстев.

Снимки: Ивайло Андреев, rilskibasket.com