Юношите на Балкан постигнаха втора победа на турнира в памет на големия наш треньор Иван Андреев. В първия мач от днешния втори ден те спечелиха срещу Рилски спортист Самоков с 87-70 (24-13, 24-25, 22-19, 17-13).

Домакините превъзхождаха през първата част, която спечелиха с 24-13. В началото на втората обаче самоковци започнаха със серия от 9-0 и малко след това стигнаха до равенство, но до края на четвъртината балканци отново поведоха с 10 точки - 48-38. През второто полувреме гостуващият тим не можа да се доближи опасно през всичките двайсет минути, нещо повече - в края на мача разликата в полза на Балкан достигна до 20 точки, а след това бе фиксирано крайното 87-70.

Шестима от Балкан са с двуцифрени точкови показатели. Най-резултатен с 13 точки е Кристиян Кръстев, с по 12 са Мариян Николов и Божидар Цачев, Цанко Краев вкара 11, по 10 имат Здравко Христов и Георги Лилов. За Рилски спортист 32 точки отбеляза Секулов.